Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

facebook Pegaz

http://pegaz-ngo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.slider-1-980x563gk-is-93.jpglink
http://pegaz-ngo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.slider-2-980x563gk-is-93.jpglink
http://pegaz-ngo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.slider-3-980x563gk-is-93.jpglink

W okresie letnim Stowarzyszenie „Pegaz” zorganizowało 12-sto tygodniowy staż w ramach programu Leonardo da Vinci -w zakresie kształcenia zawodowego, projekt „Europass Mobility zawodowa edukacja w gospodarstwach rolnych i ogrodniczych w Holandii”.

 

Cel: Celem projektu była integracja uczestników z europejskim rynkiem pracy poprzez realizację stażów zawodowych w przedsiębiorstwach wykorzystujących najnowocześniejsze technologie w specjalistycznej produkcji rolnej najwyższej jakości, stosujących technologie informacyjno-komunikacyjne, wdrażających nowoczesne formy organizacji pracy oraz systemy, jakości (ISO, HCCP). Jak również propagowanie idei kształcenia ustawicznego poprzez doświadczenie, co pozwala podnosić kwalifikacje pracowników i pracodawców w ramach współzawodnictwa na trudnym europejskim rynku. Celem programu było również wprowadzenie europejskich standardów przygotowujących pracowników do aktywności i konkurencyjności na rynku produktów specjalistycznych. Istotnym założeniem projektu było zapoznanie uczestników z europejskimi nowoczesnymi technikami uprawy i hodowli, dostosowanie się do zmian organizacyjnych, norm jakości ISO i HCCP, jak również aktualizacja dotychczasowego wykształcenia beneficjentów poprzez rozwój wiedzy i zdobycie doświadczenia w zakresie wykorzystania najnowocześniejszych technologii, oraz nabycie umiejętności komunikowania się w języku niemieckim bądź angielskim. Pobyt stażystów w gospodarstwach holenderskich pozwolił beneficjentom na zdobycie wiedzy z zakresu działania tych gospodarstw, najnowszych technologii produkcyjnych, jak również norm produkcyjnych obowiązujących w krajach UE, oraz doskonalenie branżowego języka niemieckiego.

 

Współpraca: Partnerem w projekcie było holenderskie Contec Holding B.V. Wybór partnera nie był przypadkowy, został on wybrany ze względu na jego wieloletnie doświadczenia w organizowaniu staży dla studentów z różnych krajów Unii Europejskiej. Sun-Power dzięki wieloletniej współpracy z zakładami rolniczymi znalazł dla naszych stażystów miejsca pracy, które pozwoliły na pełne zrealizowanie zadań i celów przyjętych w projekcie.

 

Termin realizacji stażu: 04.09.2007 do 30.11.2007 r.

 

Liczba uczestników: Projekt był adresowany do 60 uczestników, młodych ludzi zamieszkujących Przedgórze Sudeckie, znajdujących się w złej sytuacji na rynku pracy, niemogących znaleźć zatrudnienia z powodu: braku odpowiednich kwalifikacji, wysokiego bezrobocia oraz dla osób pracujących w gospodarstwach rolnych, które nie osiągają efektywności ekonomicznej.