Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

facebook Pegaz

http://pegaz-ngo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.slider-1-980x563gk-is-93.jpglink
http://pegaz-ngo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.slider-2-980x563gk-is-93.jpglink
http://pegaz-ngo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.slider-3-980x563gk-is-93.jpglink

Do projektu zostało zakwalifikowanych 18 osób zamieszkałych w regionie jeleniogórsko- wałbrzyskim, nieaktywnych zawodowo lub bezrobotnych, chcących zdobyć niezbędne kompetencje oraz doświadczenie zawodowe na stanowisku produkcyjnym monter automatyki przemysłowej.
Uczestnicy stażu odbywali praktykę zawodową od 15.10.2012r. do 21.12.2012r w firmach produkcyjnych., program stażu obejmował 10-tygodniową praktykę zawodową.

 

Staże zawodowe odbywały się w przedsiębiorstwie wykorzystującym najnowocześniejsze technologie, nowoczesne formy organizacji pracy oraz systemy jakości wprowadziło uczestników w dziedzinę europejskich standardów przygotowując jednocześnie do aktywności i konkurencyjności na europejskim rynku.
Głównym celem projektu było wsparcie osób poszukujących zatrudnienia w zdobyciu wiedzy, umiejętności i kwalifikacji w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej, a także ułatwić im rozwój zawodowy i osobisty poprzez możliwość poznania organizacji i kultury pracy w innym kraju oraz zachęcenie do otwartości na różnice mentalne i kulturowe.

 

Przed wyjazdem Stowarzyszenie Pegaz zorganizowało przygotowanie merytoryczne dla uczestników projektu tzn. szkolenie językowe, pedagogiczne i kulturowe. Szkolenie językowe było prowadzone z naciskiem na słownictwo branżowe, zawodowe. Spotkania pedagogiczne miały na celu uświadomieniu predyspozycji i potencjału zawodowego wśród uczestników, na warsztatach realizowaliśmy techniki walki ze stresem , radzenie sobie w trudnych sytuacjach. W ramach projektu stażyści otrzymali wsparcie organizacyjne w postaci transportu do Holandii i z powrotem, każdy uczestnik miał wykupioną polisę ubezpieczeniową obejmującą OC i NNW oraz zostały pokryte koszty utrzymania.

 

Staż umożliwił uczestnikom nabycie wiedzę z zakresu funkcjonowania firmy w europejskim środowisku, poznanie nowoczesnych technologii, zapoznanie się z wymogami BHP, oraz wyrobieniem w sobie odpowiednich postaw pracowniczych takich jak odpowiedzialność, sumienność i dyscyplina pracy.
Dzięki odbytym praktykom uczestnicy doskonalili język niemiecki ze szczególnym uwzględnieniem języka zawodowego (technicznego). Przełamanie barier językowych pozwoliło uczestnikom na nawiązywanie nowych znajomości prywatnych i zawodowych.

 

Czas wolny stażyści mieli całkowicie do swojej dyspozycji a dzięki możliwości korzystania bezpłatnie z rowerów, mogli zwiedzać okolicę i pobliskie atrakcje turystyczne, robić zakupy, korzystać z kafejek internetowych.

 

Na zakończenie stażu dla wszystkich uczestników zostały przygotowane dokumenty Europass Mobility potwierdzające przez nich nabyte umiejętności i kompetencje, dokument określający indywidualne wyniki kształcenia potwierdzone punktami ECVET.