Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

facebook Pegaz

http://pegaz-ngo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.slider-1-980x563gk-is-93.jpglink
http://pegaz-ngo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.slider-2-980x563gk-is-93.jpglink
http://pegaz-ngo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.slider-3-980x563gk-is-93.jpglink

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby pozostające bez zatrudnienia , uczące się, osoby powracające do pracy po urlopach wychowawczych i macierzyńskich z powiatów bolesławiecki, lubański, lwówecki, jeleniogórski, złotoryjski. Projekt nie wprowadza żadnych ograniczeń dotyczących wieku, płci, dochodu, sytuacji rodzinnej, umożliwia podjęcie aktywności zawodowej.

 

Udział uczestników w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

 

Celem projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej i społecznej oraz szans na zatrudnienie w grupie 60 osób z terenu Dolnego Śląska poprzez przygotowanie ich do podjęcia zatrudnienia.

 

Cele szczegółowe:

1. Wspieranie rozwoju i aktywizacji zawodowej,

2. Zmiana postawy osób długotrwale bezrobotnych z biernej na aktywną,

3. Nabycie i podniesienie kwalifikacji i kompetencji niezbędnych na rynku pracy ,

4. Kreowanie postaw skierowanych na podejmowanie działań w zakresie zatrudnienia i samozatrudnienia.

5. Zwiększenie motywacji zawodowej oraz wiary we własne możliwości.

 

Udział w projekcie pozwoli na osiągnięcie pełnego rozwoju w życiu osobistym i zawodowym, zdobycie wiedzy, kwalifikacji i umiejętności inspirujących do podejmowania nowych wyzwań.

 

W ramach projektu odbędą się:

- Warsztaty aktywizujące mające na celu odbudowę motywacji oraz wiary we własne siły, zwiększenie zdolności do aktywności zawodowej, przełamanie bierności, bezradności społecznej, niskiego poczucia wartości, niskiej samooceny, wsparcie i rozbudzenie, motywacji do działania, a tym samym podniesienie zdolności do zatrudnienia, nabycie umiejętności komunikacyjnych i osobistych pomocnych w planowaniu i tworzeniu osobistej strategii rozwoju zawodowego. Celem warsztatów jest zainicjowanie 5-ciu grup wsparcia, które będą objęte ciągłą opieką psychologiczną.

- Doradztwo zawodowe indywidualne i grupowe zmierzające do opracowania indywidualnego planu działania, uświadomienia predyspozycji i potencjału zawodowego BO.

- Kurs opiekunki osób starszych i dzieci, którego celem jest nabycie kwalifikacji zawodowych z zakresu elementów pedagogiki leczniczej, zasad pierwszej pomocy przedmedycznej, elementów psychologii w pracy opiekuna, racjonalnego żywienia. Kurs zakończony będzie testem sprawdzającym i wydaniem certyfikatu.

- Kurs języków obcych (j. niemiecki lub j. angielski) mający na celu opanowanie języka umożliwiające sprawną komunikację, związaną z oferowanymi usługami.

- Kurs obsługi komputera i Internetu obejmujący nabycie umiejętności informatycznych i komunikacyjnych poprzez poznanie podstaw obsługi środowiska Windows, MSWord, Excel, PowerPoint, konta e-mail, poszukiwanie pracy za pomocą Internetu.

- Kurs prawa jazdy, który ma na celu zwiększenie mobilności w poszukiwaniu pracy.

- Kurs kwalifikacyjny: kierowca wózka jezdniowego obejmujący typy i budowę wózków jezdniowych, czynności operatora przy obsłudze wózków jezdniowych.

- Seminarium upowszechniające rezultaty projektu w czasie którego przekażemy informację na temat dostępnych form aktywizacji zawodowej dorosłych poprzez kursy, szkolenia dostępne w ramach programów edukacyjnych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

 

Terminy spotkań zostaną podane na stronie internetowej: www.pegaz-ngo.pl

 

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zapraszamy!

 

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny w biurze projektu oraz na stronie internetowej www.pegaz-ngo.pl

 

Wypełnione kwestionariusze uczestnika projektu w wersji papierowej prosimy osobiście dostarczyć do biura lub przesyłać pocztą tradycyjną na adres:

Biuro projektu: Stowarzyszenie Pegaz
Ul. Groszowa 7
58-500 Jelenia Góra
Tel/fax. (075) 75 23 230
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.pegaz-ngo.pl

 

AKTUALNOŚCI:

W dniach 06.09.2010r oraz 13.09.2010r w ramach projektu „Zmieniamy rzeczywistość” odbyły się spotkania informacyjne w Lubaniu Śląskim w związku z rekrutacją IV grupy na uczestników projektu.

 

Podczas spotkań wszyscy zainteresowani odbyciem szkoleń a w szczególności kursu „Kierowca wózka jezdniowego ” zostali poinformowani o założeniach projektu po czym wypełnili kwestionariusz na uczestnika projektu. Z każdym z uczestników spotkania informującego została przeprowadzona rozmowa z doradcą zawodowym, który ocenił predyspozycje do udziału w projekcie uczestników spotkania. Po pozytywnej informacji kandydaci wypełnili deklarację uczestnictwa w projekcie. Zgodnie z założeniami projektu uczestnicy po zakwalifikowaniu się odbędą kompleksowy pakiet wsparcia w formie aktywizacji społecznej, doradztwa indywidualnego i grupowego, kursu z obsługi komputera i Internetu oraz kursu ” Kierowca wózka jezdniowego” . Uczestnictwo w szkoleniach pozwoli na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych i umiejętności interpersonalnych. Kurs ” Kierowca wózka jezdniowego” zwiększy szansę na podjecie pracy w zawodzie „Operator wózka jezdniowego”.

 

 

W dniu 27.09.2010r o godz. 16.00 odbędą się warsztaty aktywizacyjne dla uczestników projektu” Zmieniamy rzeczywistość” w siedzibie PCK przy ul. Plac 3 Maja 11.

 

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do uczestnictwa w/ w projekcie .

 

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

 

Informacje, zgłoszenia:

Stowarzyszenie Pegaz
Biuro ds. projektów,58-500 Jelenia Góra ul. Groszowa 7,
Tel. 75-75-23-230,
www.pegaz-ngo.pl; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
oraz
Siedziba Polskiego Czerwonego Krzyża
ul. Plac 3 Maja 11
58-800 Lubań Śląski

 

W ramach projektu „Zmieniamy rzeczywistość” zakończyła się realizacja kursu „Opiekun osób starszych i dzieci”. Uczestnicy szkolenia poprzez uczestnictwo w zajęciach nabyli wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, które umożliwią im podjęcie pracy w zawodzie opiekuna osób starszych jak i dzieci.

 

Zajęcia praktyczne odbywały się w Domu Opieki Społecznej „Pogodna Jesień” przy ulicy Leśnej 3 w Jeleniej Górze, natomiast zajęcia teoretyczne w Bolesławcu, Lubaniu Śląskim oraz w Jeleniej Górze.

 

 

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z poziomu przeprowadzanych zajęć, które cieszyły się wśród nich dużym zainteresowaniem. Każdy z uczestników na koniec szkolenia przeszedł test sprawdzający poziom wiedzy i umiejętności i po pozytywnej weryfikacji otrzymali zaświadczenia które potwierdzają właściwe przygotowanie zawodowe do roli opiekuna osób starszych i dzieci.