Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

facebook Pegaz

http://pegaz-ngo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.slider-1-980x563gk-is-93.jpglink
http://pegaz-ngo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.slider-2-980x563gk-is-93.jpglink
http://pegaz-ngo.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider.slider-3-980x563gk-is-93.jpglink

Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich
Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia aktywności zawodowej na obszarach wiejskich
Projekt nr WND-POKL. 06.03.00-02-146/08

 

„Profesjonalny pszczelarz -program aktywności zawodowej mieszkańców w gminie Sulików”

 

Projekt adresowany jest do 30 mieszkańców gminy Sulików, młodzieży, kobiet, osób bezrobotnych, domowników gospodarstw rolnych i ich właścicieli. Projekt jest otwarty w zakresie dostępności, nie wprowadza żadnych ograniczeń dotyczących wieku, płci, dochodu, sytuacji rodzinnej., umożliwia podjęcie aktywności zawodowej.


Udział uczestników w projekcie jest całkowicie bezpłatny.
Celem projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia oraz mobilności przestrzennej i zawodowej 30 mieszkańców gminy Sulików poprzez przygotowanie ich do podjęcia zatrudnienia oraz wykorzystania szans związanych z samozatrudnieniem.

 

Cele szczegółowe:

1. Wspieranie rozwoju i aktywizacji zawodowej 30 mieszkańców gminy Sulików.

2. Zdobycie kwalifikacji w zawodzie pszczelarza przez 30 mieszkańców.

3. Nabycie umiejętności w zakresie uruchamiania i prowadzenia działalności gospodarczej.

4. Kreowanie postaw skierowanych na podejmowanie działań w zakresie zatrudnienia i samozatrudnienia.

5. Zwiększenie motywacji zawodowej oraz wiary we własne możliwości.

 

Udział w projekcie pozwoli na osiągnięcie pełnego rozwoju w życiu osobistym i zawodowym, zdobycie wiedzy, kwalifikacji i umiejętności inspirujących do podejmowania nowych wyzwań.

 

W ramach projektu odbyły się:
- Warsztaty aktywizujące mające na celu zainicjowanie procesów grupowych, nabycie umiejętności komunikacyjnych i osobistych pomocnych w planowaniu i tworzeniu osobistej strategii rozwoju zawodowego.

- Szkolenie z zakresu przedsiębiorczości pn.: „Inwestycja w przyszłość”- wspierające rozwój osobisty, dostarczające umiejętności prowadzeniu działalności gospodarczej, technik informatycznych

- Szkolenia z zakresu organizowania i prowadzenia pasiek dochodowych- obejmujące praktyczne metody zakładania i prowadzenia pasieki, pozyskiwanie produktów pszczelich o najwyższej jakości .Szkolenie przygotowało słuchaczy do egzaminu na kwalifikowanego pszczelarza i mistrza pszczelarza

- Seminarium upowszechniające rezultaty projektu w czasie którego przekazane zostały informacje na temat dostępnych form aktywizacji zawodowej dorosłych poprzez kursy, szkolenia dostępne w ramach programów edukacyjnych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny

 

Biuro projektu: Stowarzyszenie Pegaz

ul. Groszowa 7
58-500 Jelenia Góra
Tel/fax. (075) 75 23 230
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.pegaz-ngo.pl